Existují zvraty v životě lidsko-koňském

8. května 2010 v 19:16 | Čača |  Na cestě životem

Když jsem byla před časem s rozumem v koncích, tak jsem si pozvala na pomoc člověka co uměl pomoci a dát naději. Znamenalo to hodně změn, ale ty nesly další zkušenosti a myslím si, že vedou jen k lepšímu. Přichází hezčí lidé, jiní odpadají a člověk po nich neteskní. Jakékoliv vztahy musí být vyvážené, jinak nikdy nebudou funkční.
Nabízí se mi jeden citát: Prosím Bože dej mi odvahu a sílu změnit to co změnit mohu a přijmout to co změnit nelze a dej mi prosím moudrost, rozeznat jedno od druhého.

8. března 2008
V sobotu v den bývalého MDŽ jsem vyrazil kamsi do Týna nad Vltavou. Zase jeden lidsko-koňský příběh možná do nějaké budoucí knihy. Holky se snažily a byly moc fajn. Ale místní stáj ve mně probouzí opět pocit sounáležitosti s bezbřehým koňským zoufalstvím. Ach jo.

Tehdy jsem měla koně ve stáji JK Framak a člověka jenž napsal řádky výše si velmi vážím. Stáj jsem upřesnila pouze z důvodu, že stájí různých kvalit je v Týně a okolí více.

Od té doby uplynula nějaká voda v řekách a prošli jsme mnoho cest a kilometrů. Ač to možná není na první pohled patrné, je to krásná cesta. Tady nejde o cíl, tady jde právě o tu cestu a ten prožitek z ní. Život se má užít, ne přežít.

Po čase se opět našel neduh co radost zkazil a lidi co jej dokázali natolik přiživit, že člověka dost otrávili. Udělat z koně vraha a z člověka hlupáka je velmi snadné.

A tak přijel človíček 8.5.2010 co nás provedl cestou pochvaly a mráček zahnal tam odkud přišel. Jak důležité je slyšet, že občas není všechna vina na vaší straně. Je hezké slyšet i to, že váš kůň je fešák a váš vztah je dobrý. Je velmi důležité spolupracovat s lidmi co umí a ví a pak předejdete mnohým problémům. V mém případě je nutná i moudrost, tyto lidi nalézt a jiné včas zahnat a to ne jako ten mráček, ale klidně i pořádnou holí, hezky tam odkud přišli.

Tímto se pokouším složit poklonu Vaškovi Bořánkovi horseman a Pavlovi Čechovskému uznávaný dopravce koní - chlapi dík

A nebo taky ...


Pokud někdy budete chtít prodat svého koně, raději se zeptejte, zda na to má stejný názor. Totiž i když kupce vyberete opravdu dobře, váš kůň si může myslet něco úplně jiného. No snad máme místo kupce dalšího fajn kamaráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.