Akční sezona 2010

6. července 2010 v 7:08 | Čača |  Na cestě životem


Ustájení podle koňských zákonů zde

Trochu snů Doney GalTak nastal čas konání různých akcí a už by bylo načase konečně vyrazit.
Po mém a Krakenově měsíci nicnedělání a to doslova a do písmene, jsme absolvovali s holkama den předem jakousi přípravu. Kraken fakt nechápal co se děje a nechal mě si to užít, nic hroznýho jen vypovědělo řízení. Holky to vzaly sportovně a věnovaly se svému. Po defektu jednoho koníka, při kterém nás pánbůh snad držel za trenky, jsme skončili velmi záhy v blízkém brodu.
5.7.2010 Štětice http://www.jizdarna-jc.unas.cz/ Tak a přišel den D. No co vám budu povídat nezaprší a nezaprší, fakt príma začátek dne. V plném počtu celých tří koní, jsme kolem sedmé hodiny raní ustrojily své oře a vyrazili na cestu. Ač se mi hned po dosednutí změnil kůň v rekordmana v klusu, řízení fungovalo a posléze i brzdy. Počasí se také umoudřilo. A cesta nám pěkně ubíhala.

Zapsaly jsme koníky a vyčkávali soutěží. Sice jsme během čekání absolvovali nedobrovolnou sprchu sebe koní i vybavení a ve chvíli kdy už nám fakt byla zima a zamrzala i nálada, vylezlo sluníčko a ten den bylo dokonce i horko.
První z nás jel Osirisek s Mončou. Jízda zručnosti pro pokročilé se jim dařila velmi dobře a můžou na sebe být pyšní. Druhý koník s jezdkyní plnili funkci diváků a morální podpory. Mě bylo úzko už od přečtení přihlášky a v reálu ještě hůř, smrdělo to prací a to kombinace mě a Krakena těžce nese. Povedlo se nám potkat spřízněnou duši jenž se vůbec nebránila to s Krakenem absolvovat.
Její kobylka prý nechápe, že se drezury nejezdí na čas, takže Kraken pro ní byl nezvyklý úkaz. Jízdu zručnosti jsme přehodily za Z1 drezuru a pidi parkur nechaly.
Vlivem deště se celá akce začínala povážlivě prodlužovat a holky začal tlačit čas. No náhod ten den bylo fakt požehnaně, naskytla se mi doprava a holky se vydaly ku domovu.
Bylo opravdu na co koukat a snad Kraken i něco okoukal. Kobylka, mnou přezdívaná "Malé Ferrari" byla kouzelná, její stájovej parťák s maminkou od půjčené jezdkyně si také vedli perfektně. A můj milášek byl doslova k sežrání. Tohle tak z něj umět vyždímat chjo...

No a byl tu konec přistaven přívěs a a a ? Tak tuhle bednu si můžete klidně i vyfotit, ále beze mě.
Po půl hodině nakládání v naprostém klídečku, kůň se dobře bavil, lidi se chovali naprosto luxusně, fakt super akce lidi den všechno, přišel kýbl se žrádlem. Jo tak to jste měli říct hned, zavřeno jedeme. Takže Kraken dělí přívěsy na dva druhy se žrádnem a bez žrádla, jo zadarmo ani kuře nehrabe, chytrej kluk, motivace je důležitá.

Shrnutí dne:
Lidi Kraken byl ve westernovém vybavení s jezdkyní téměř neznámou v drezurách na 6 místě (72,7%) z cirka 15 koní! Parkur ve cvalu, jedno schození, bez zaváhání, štycnutí čehokoliv! Ten kůň to viděl poprvé v životě.
Já unavená, v hlavě jak v úlu, nadšená, trochu rozčarovaná, snad pozitivně motivovaná, spálený krk a frňák, šťastná jak blecha.


10.7.2010 Skály - Tentokrát jsme vyrazili kapku blíže. Padaly teplotní rekordy a soukromě jsme už od rána trhaly s rodinou i pár rekordů časových. Nakonec se vše stihlo a opět jsme ve složení tří koní mířili za "sportem". Nevím jak druzí koně, ale Kraken tentokrát fakt perlil. Nejdřív své oblíbené "akční" jezdkyni tvrdil, že koně se běžně stravují klobásou (zapíjí mým pivem, naštěstí nealko). Kraken tentokrát trail a barely.
Pak vymejšlel téměř nevymyslitelný.
A nakonec se rozhodl být pěkně nepříjemný. Cestou domů jsme se trochu rozrostli o koníka "akční" jezdkyně a jejího stájového parťáka. Unavení vedrem a o zkušenosti bohatší, jsme se nejspíš všichni těšili na pořádnou sprchu.

V celku povedený den, jen těžko říct zda špatná konstelace hvězd, nebo prostě jen nehorázný hyc. Pěkná směsice různých jezdeckých směrů, kombinace různých disciplín a pro vítěze pěkné ceny. Pro diváky také jistě zajímavá akce, možnost sázek na pony dostih, a v tombole hlavní cena poník.

Počasí i čas docela přáli všestranným aktivitám i pokusům o zdokonalení a docela se těšíme na další akci.
6.8. 2010 Kraken a Osiris míří do Semic. Jsou to mladí koníci a tak jsme jim chtěly dát šanci uspět a vše si prohlédnout předem.

Dorazili jsme spolu s deštěm, přípravy v plném proudu, na kolbišti krásný parkůrek a pár bubáků na pozdější disciplíny. Začínáme se opravdu těšit na další den, fakt krásně připravené, pro jezdce slíbené občerstvení, prostě fajn pocit.

7.8. 2010 do střední evropy zřejmě dorazili monzunové deště. Závody se odkládají na neděli. Když déšť mírně ustal, nabrali tentýž směr Qitek s Ferdou. Ohrádka našich koní, kolbiště i celé okolí se začínají podobat bazénku.
Večerní country bál U Báby Lišků se koná a tak jsme si vyrazili trochu zlepšit náladu, prohloubit kruhy pod očima a zvětšit spánkový deficit.

8.8. 2010 Semice - Počasí se umoudřilo, na místo motorizovaně doráží další dva koníci z našich končin.
Kolbiště = bahenní lázeň odrazuje část koní. Akční jezdkyně a já odpadáme ze zdravotních důvodů. Mimo hodnocení Kraken překonává vše zdárně (v sedle tak různě i moje maličkost), jsem spokojená.

Ostatní koníci si vedou velmi slušně a Osiris s Monikou si dokonce domů odváží nádherné 4 místo z trailu. To je na obrovskou gratulaci.

Skupina šesti koní a na nich šest bab vyráží ku domovu. Nálada různě dle spokojenosti jezdců a stupně únavy. Podle mě fakt fajn akce i přes veškerou nepřízeň ji provázející.
Jen jedno skromné přáníčko bych si dovolila k patronovi všech bláznů (jako jsme my). Zdravého koně i jezdce a počasí přiměřené našemu zeměpisnému pásmu, by se příště fakt hodilo :-) jo a čas se akce zúčastnit.

26.8.2010 Prostě jak se tak někdy stávají náhody, tak do našich končin dorazila část Píseckého fotoklubu. Modelka Lucka vyzbrojená kostýmy a udivený Kraken, pózovali až do úplného západu slunce a zaplnění všech paměťových karet všech fotografů :-) Ostatní koníci a lidé se tak porůznu taky připletli, tak uvidíme co z toho vznikne.

Náhoda = Kraken pokoušející se sežrat jednu moc hezkou motorku patřící předsedovi Píseckého fotoklubu.
Náhoda = Lucie se moc ráda fotí a má dokonce přístup ke kostýmům.

Foto paradoxně od Monika S.

29.8.2010 Semice - nezvykle vysoký počet 5 koní ráno vyráží směr Semice s úmyslem trošku potrénovat na jiném kolbišti a podělit se o zkušenosti s ostatními. Na místě zjišťujeme, že celá věc je pojata kapku formálněji a jedná se o jakési pidizávůdky. Akce probíhá s koněm na vodítku a jedná se hlavně o předvedení spolupráce koně a jezdce. Kraken ač to měl "na háku" obsadil páté místo z 15 koní. Za největší úspěch dne ovšem osobně považuji, když se strhl vítr déšť a kroupy a já si v sedle nehybného koně oblekla pláštěnku a sundala jí až cestou domů. Tomu se podle mě říká horsemanship v praxi. Ostatní koníci z naší výpravy si vedli velmi dobře a nejvíc překvapil jediný mužský zástupce se svým Ferrym :-)
17. - 19.9.2010 Sudoměřice u Bechyně http://www.farmaulesa.cz/cs
Tato akce byla plánována celý rok, ano je to neuvěřitelné, ale po prvním neúspěšném pokusu se dostavit, se vloudila tvrdošíjná myšlenka, že to prostě musí jít.
Nakonec se nás dohodlo víc, začátek cesty jsme si prodloužili o nějaký ten kilometr, ale odradit nás nemohlo už nic. V téměř plné sestavě všech pojízdných koní jsme se jako správní kovbojové ustrojily, vohákly i koně a vyrazili na cestu. Koně tušili zradu a šetřili síly, ale i tak to ubíhalo moc pěkně. Holky navigovaly trasu Protivín - Těšínov tam začínal můj bývalý rajon a tudíž navigace Těšínov - Kaliště - Všemyslice - Bohunice - Týn nad Vltavou. V Týně nad Vltavou jsme si užili krásného kontrastu civilizace a koní, ale myslím, že jsme to zvládli víc než bravurně a tudíž jeden strašák za námi. Pořídili jsme i pár trofejních fotografií, starý most, otáčivé hlediště, místo mého trvalého pobytu a ač jsme hledali, přec jsem tradičně nenašla Depot (jakožto naplavený Týňák, bych tuto skutečnost měla nejspíš urychleně napravit, nebo budu trpět pocitem méněcennosti).
Po minutí Depotu jsme se blížili ke strašáku největšímu, totiž přejet Židovu strouhu. Zní to víc než jednoduše, ale se dvěma koňmi háklivějšími na velká hlučná auta, po úzké svodidly ohraničené nepřehledné silnici a snad nikým nedodržujícím dopravní značení, to fakt vzbuzovalo víc než respekt. Je k nezaplacení mít ochotné kamarády, můj manžel jel na blikačkách před koňmi kamarád za koňmi. Řidičům se omlouváme, ale jednalo se o velmi krátký úsek a za toto opatření si většinovým chováním mohou sami.
No a pak už hurá do cíle. Koně s večerem na krku stále nechápali cíl naší cesty Sudoměřice u Bechyně, ale doploužili jsme se, ubytovaly jsme udivené oře do připravené stáje a mazaly domů se najíst umýt vyspat a podobně.

Ráno plni očekávání, každý se svou strategií míříme na akci. Super lidičkové, super prostředí, krásně připravené. Pro Krakena nejspíš největší akce jakou zatím viděl, no moc toho zatím neviděl, vždyť jsme v tom letos prvně. Písková jízdárna se mu velmi líbila a má původní strategie přežít, se po vyříkání si kompetencí, nakonec změnila v radost nad pěkně spolupracujícím koníkem. V hlavě mi utkvěla věta komentátora, "ano přiložíme holeň", Kraken slíznul pěkný kopanec za neposlušnost. Takže parkůr začatý kostrbatým klusem jsme dokončili nádherným řízeným cvalem, barely po přidání plynu pánem s hráběmi jsme šli ve cvalu. Jízda zručnosti se z časových důvodů nekonala a volná disciplína se nám prostě vymkla z rukou, nebyli jsme pro nedostatek času dobře připravení, ale jsme rozhodnuti i toto napravit a příště se zúčastnit. Osiris se choval velmi slušně, Ferda v parkůru na 6 místě, Kraken mě opět utvrdil v tom, že musím makat a možná z nás i "něco" bude. Neo morální podpora a publikum, i účast se cení a ve více se to prostě lépe táhne. Večerní country bál jsme kapku ošidily, ale další den nás ještě čekala cesta domů.

Domů se jelo pěkně, koně věděli kam jdou a proto nešetřili síly a trasu už jsme znali, stihli jsme i oběd v Čínské restauraci, tedy i s koňmi před ní. Odjezd ze Sudoměřic 9,30 - příjezd domů 16,00
Moje trofejní fotka je s Čakem a Krakenem vedle sebe, pro tu jsem si jela hlavně.

25.9.2010 Tálín u Jarky Zachů
Menší setkání lidiček se stejným názorem na svět, prostě fajn parta lidí. Naše výprava netradičně o čtyřech koních a třech jezdkyních a opět další z uplakaných dní, kdy prostě nezaprší a nezaprší. S Krakenem jsem vsadila na jistotu a pidi parkur v klusu, šel hezky pravidelně a čistě. Drezuru jsme vynechali a pak opičí dráhu pro legraci prubli taky. Z naší výpravy sbírala největší úspěchy překvapivě Monika na Hucině.
2.10. 2010 Western club Štěkeň pořádá - trail, jízda na elektrickém býkovi, barely, tyče, a nejspíš jsme prchli před klobouky.

Ještě za tmy lovíme své udivené oře v ohradě a za svítání do červánků již jsme na cestě do Štěkně. Tentokráte tři koně a tři jezdkyně, Monika si návdavkem veze ještě pořádnou chřipku, ale co by pro nás a Osirise neudělala.
Po 15 km v kopytech a důkladné prohlídce trailu, doufáme v hladký průběh. Tentokráte boduje vtipálek Qítek od kterého již nikdo nic neočekával. Kraken zapomněl couvat a bylo by snazší zaparkovat na zpátečku kamion, no a branka zdobená žlutými květy při nácviku doslova fascinovala chudáka hladového, tak jsem mu to zakázala, načež si stoupnul tak, že byl pro jakoukoliv další manipulaci s brankou totálně nepoužitelný.
Barely dal chudák unavený a hladový klusem, ale s velkým důrazem na naprostou ovladatelnost a tyče jsme oba viděli poprvé v životě a tak považuji naprosto vyvážený ovladatelný klus za úspěch a dobrý základ pro další rozvíjení.
Po poslední závodní jízdě naší výpravy, cesta domů volá a v různém stádiu rozkladu osobnosti, již také přemýšlíme spíše o horké koupeli a teplé peřině.
Den to byl krásný, bylo na co koukat, sponzoři se prý také snažili a ač jsme bohužel nečekali na závěr, odjížděli jsme s dobrým pocitem, tmou za zády a dalším místem kam příště ANO.

Více fotografií foto a web autora zde http://hnykovaaneta.webnode.cz/
9.10.2010 Ranč Leberte - Hubert (Ranč Liberte)
Krásně připravené, perfektní přírodní skoky a povětšinou super lidičkové na super koníčkách.
Pár koní si ovšem hromadnou vyjížďku rozmyslelo hned v úvodu, já a Kraken s nimi, životní zkušenost mi doporučila si den užít nikoliv přežít. Ovšem ochuzeni jsme nebyli o nic, na skůčky jsme si dojeli a vše důkladně přeskákali ze všech možných stran.
Doprovodný program v podání přeživších koní a jezdců byl fajn. Někteří jezdci měli povíce koní a někteří koně i povíce jezdců. Kakímu jsem dala hned trojitou šanci a vyplatilo se to, bylo tam i jedno druhé místo s Libuškou a jedno páté místo s Klárkou, Honza to bohužel nemohl rozbalit naplno, páč mu bylo doporučeno soustředit se na přežití a nikoliv na výkon - teda takhle to tomu koni kazit. Fota soustředěna zde.
10.10.2010 Štětice http://www.jizdarna-jc.unas.cz/ Ráno mrzlo, koně kdesi v mlze a před námi opět cesta něco kolem 10 km. No nic prezentace nepočká tak hurá do sedel (po včerejšku fakt nadlidský výkon) a koně si taky mysleli své. Souhrnně výprava čítala tři koně a tři baby.
No drezura a parkur nejsou zrovna naše parketa, ale proč to nezkusit, takže Osík prubnul drezurní obdélník hnedle dvakrát, Ferda parkur nakonec jen jednou, bohužel zvítězila včerejší únava.
No a já se poprvé ocitla na drezurním obdélníku, Kakí na tom byl líp on podruhé, bohužel se moc zlobil že nechci zúročit jeho zkušenosti a stále si vedu svou, takže čistě kompromisní prací jsme neskončili poslední. Na parkůru nám to nepatrně klouzalo, ale jako staří mazáci (můj ofiko třetí parkur) jsme to hezky cvalem a bez chyby krouhaly až drny lítaly. Krakenova oblíbená disciplína je spánek a děti co mu neustále něco strkají do čumáčku, aby náhodou nepošel hlady.
24.10.2010 Protivín u Šárky Návarové http://www.stajprotivin.estranky.cz/ Drezurní soustředění s Annou Dzyubou z JK Argos Třeboň
Velmi užitečně strávený den. Westernová sedla nám určitě nebyla na překážku a myslím, že naše dnešní dvoukoňová výprava, se za sebe vůbec nemusí stydět.
Pro ty, kterým jsem to ještě neřekla - Kraken je dokonalý kůň!
Popis cesty ve stručnosti - zdolávání různých struh, přelejzání a podlejzání silničních i železničních mostů, brodění vodou a zdolávání vodních příkopů, přechody přes lávky, zdolávání schodů všemi směry (podotýkám proč by jezdec slejzal), terén pro kamzíky a spoustu jiných nástrah, jenž naši koně zvládají bez mrknutí oka, varianta dvě byla přejít celý Protivín včetně náměstí.
Velmi poučné video Klassisch contra Classique

A jeden oblíbený kousek pro pobavení zde

27.10.2010 smečka u koní - někdy přemýšlím, kde si ten chudák kůň mohl to jméno vysloužit :-)
5.12.2010 vřele doporučuju vyzkoušet :-)
A další rok je v ...

Venku je nádherné počasí, i pes tam odmítá jít
Ditě plní bobříky v podobě vánočních zvyků
Cukroví zmizelo dříve než stihlo vychladnout
jdu si udělat grog než vytěká i Rum a budu se tvářit vánočně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 B@JuŠk@..♪← B@JuŠk@..♪← | Web | 6. července 2010 v 7:12 | Reagovat

hustéé :)

2 Microfon Microfon | E-mail | Web | 15. listopadu 2010 v 11:01 | Reagovat

Přijde  mi jako bych tu dvojici odněkud znala 8-)  :-P
Obrovský elagantí kůň oddaně vyrážející se svou věrnou paničkou prozkumávají krásy jižních čech a jen tak "mimochodem" i taje jezdeckého umění!
SUPER DVOJKA :-)

3 Jitka Kraken Čača Jitka Kraken Čača | 19. února 2011 v 12:07 | Reagovat

Moc děkujeme za pochvalu :-)

4 KIRAamok KIRAamok | E-mail | Web | 13. července 2018 v 17:55 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/swollen-feet-and-legs-during-pregnancy-what-is-your-reaction>swollen feet and legs during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.