Konivandr 2016

9. srpna 2016 v 22:37 | Čača |  Na cestě životem


Konivandr 2016
4.-7.srpen


Rok se s rokem sešel a nemáme tu Vánoce, ale další společné putování v sedlech koní.


Naší přepravu na místo určení bych stručně nazvala, jak dostat slona do trabanta. Řeknu vám fakt těžko, ale nakonec jsme všichni dorazili přesně dle plánu - tedy pokud nějaký plán vlastně byl.
Letošní vandr naplánovala Dáša s Goldou. Prostě jsme se ocitli na farmě v Jindřiši u Zdenči a Vlasty, aneb starých známých z jednoho předešlého vandru. Obklopeni fůrou zvířátek a fajn lidičkama jsme se měli královsky. Zdenčo a Vlasto děkujeme, byli jste skvělí!

Sraz základního jádra tedy klapnul dobře Dáša Golda, Fčelka Eliška a Mejsi, Jitka Kraken a Jerry a teď hurá k Admirálovi - to je sice jiná pohádka, ale nějak se nám to prolíná. Totiž Admirál se nachází ve vedlejší vesnici a mimo pozvání ke grilu, taky dočasně zaopatří mého potomka a ještě dočasněji pohlídá Jerryho, než mu dorazí řidič jeho osobního taxi. Řidič je totiž dočasně zapůjčen další várce vandru chtivých, leč nepilotujících, druhý den večír dorazivších. Je vám to jasný, že jo ?

Lehce přejedení s tím, že musíme jít brzy spát, se vracíme do Jindřiše. No bohužel Saloon je po cestě dřív než stany a spát jdeme opravdu brzy "ráno".

První den vandrovní: Již v noci jsme Dáše rozmluvili Jemčinu i Červenou Lhotu. Hurá jedeme tedy do Jindřišskýho údolí. Proč tam? Jednoduše, minule se to nestihlo a čím horší cesta tím větší magnet a navíc v našem podání proč jít přímo, když to jde i okolo.
Poměrně brzy byl potkán denní vůl a dál už tedy nic nebránilo polykání kilometrů. Rodvínov (aneb morče obalené v jílu) - Matějovec - nenalezená vyhlídka - Humlův Mlýn - Mutyněves - Ratmírovský rybník (mýtné přes dětský tábor si koně odpracovali a jezdci byli pozváni na pohoštění - a také dorazil slibovaný déšť) - Hanusův Mlýn - Vítkův Hrádek (míjíme pro nedostatek chuti rozhlížet se ve sprše) - Jindřišské údolí (ve sprše se blbě jede, blbě fotí a obecně to kazí náladu, odmítám sesednout a všem nevhodně volajícím se celý den snažím vysvětlit jak je to bezva) - konečně Jindřiš (sprcha řídne). Koho to nevidí oko naše - Krátkonohé komando - alespoň na čumendu dorazila Terka s Romanou, super, tyhle dvě baby jsou prostě naše. Rozmrzáme, sušíme, jíme. Doráží poslední várka vandrovníků Verča s Píďou a Alča s Mulínem. Jsme tedy komplet a do počtu chybí už jen dočasně uschovaný Jerry, kterého jedeme vyzvednout k Admirálovi a zastavíme se i u jeho grilu. Po vyjedení grilu honem k plánu na sobotní trasu.


Den druhý vandrovní: Ráno nás vyprovází Terka s Romčou - v mezičase okouknou okolní zajímavosti a prý se ještě uvidíme na trase. Denní vůl nezklamal, fajn pro dnešek má snad vybráno. Hrutkov - Kačlehy - Krvavý a Kačležský rybník (ohrady co mají pačky a cesta co nevede do prdele, ale do rybníka) - Hospříz - Blažejov (k Admirálovi na kafe a bod střetnutí s Terkou a Romčou, máme dost času, tudíž cestu protáhneme) - Dvoreček - následovalo letošní nezbytné zakufrování (historicky nazýváno hledání nové trasy) - Jindřiš. Nějak už nikdo nevěří tomu, že se půjde brzy spát. Plán na neděli tak nějak vzniknul.


Den třetí vandrovní: Denní vůl asi zaspal. Neprší, tudíž by bylo fajn si dojít prohlídnout a nafotit některé detaily, jako například Jindřišské údolí (projeté obráceně) a Vítkův Hrádek - a zpátky do Jindřiše přes Dvoreček. Vandrovním nováčkům Verče s Alčou bylo zákeřně vysvětleno, že se jedna z nejzajímavějších částí dá objet. No budu doufat, že přehlídnou odbočku. Nepřehlídli, ale Mulín se rozhodl, že nač to obcházet tím příšerným brodem přes vodu, když to jde přímo, a tak přehlasoval zbytek. Blbý na tom všem je, že zajímavý místa se nedají fotit ani za sucha, ale on by nám stejně skoro nikdo nevěřil, že se to projet prostě normálně dá - fakt dá, neslezla jsem za mokra tím míň za sucha - tůdle nudle.


Po výborném obědě nastává čas loučení a odjezdu - podotýkám, že stále platí emabrgo na sběr seberoztomilejších zvířátek. Potomka vzal Admirál na Demoliční derby a vysadí ho až doma - tudíž se kupodivu vejdeme do auta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.