Životopis

2. května 2017 v 19:08 | Čača |  Něco jako profil
Jeden úřad si vzpomněl, že po mě chce volnou formou napsat životopis, zejména rodina, vzdělání, práce, styky s někým nebo něčím zajímavým, osamostatnění, zájmy a duševní zdraví - no nevím zda to po mě opravdu měli chtít


Životopis

Jmenuji se Jitka Kraken, pocházím ze Slavonic, zde jsem navštěvovala 8 let základní školu. Proběhla revoluce a dost změn, pro upřesnění Slavonice jsou přímo na hranicích s Rakouskem. Mám dvě mladší sestry. V roce 1997 jsem odmaturovala na SOUz Dačice. Něco mezi dietní sestrou kuchařem a ekonomem. Volbu školy ovlivňovali finanční možnosti rodičů a podpis posudkového lékaře pod mou alergií. Jedna ze škol co rychle vznikly a rychle zase zanikly.

Následně jsem vystřídala mnoho zaměstnání, někteří zaměstnavatelé vyžadovali živnostenský list. Hodně firem krachovalo a něco i nově vznikalo. Někteří zaměstnavatelé trvali na práci na černo, někteří vystavovali pouze smlouvy na dobu určitou, někteří nevypláceli mzdu vůbec, za občas vyplacenou mzdu se celkově protloukalo dost nevesele, ale nikdy jsem nepodnikala nic, co by nebylo v mezích zákona a obecně uznávaných slušných mezilidských pravidel. Obecně bylo toto období velice zajímavé a určitě nebylo lehké, ani povzbudivé, co se víry v jakoukoliv spravedlnost týče.

V roce 1999 jsem potkala svého budoucího manžela, sňatek byl uzavřen v roce 2000. Opětovně jsem se srazila s ochotou úřednictva při zařizování všech nových dokladů a živnostenský list pro jistotu zrušila. Po získání bytu se v roce 2001 narodil plánovaný chtěný syn. Z vlastních úspor manžel byt později odkoupil do svého vlastnictví.

Po mateřské se koloběh hledání vhodné práce zopakoval, nebylo dosažitelné hlídání a manžel pracoval na směny, nebylo to lehké skloubit, proto také nastávala změna zaměstnání častěji, než bych si přála. Na partnerském soužití také vznikají vlny a vlnky dle lehkosti nebo složitosti lidského bytí. Nyní se situace uklidňuje, syn odchází na učiliště.

Pokud se nesetkám s politikou nebo úřednictvem, tak jsem pozitivní, přírodu milující člověk. Životní zkušenosti mi ukázaly žebříček hodnot, který mi umožňuje se oprostit od hektického konzumu. Nevyžaduji materiálně držet krok s dobou, stačí mi praktická funkčnost. Ráda investuji do obecného vzdělávání a poznávání věcí mě milých.

Jediné čím se lehce odlišuji, je vlastnictví koně. Tento majetek je relativní, jelikož jeho hodnota spočívá ve vzájemném vztahu a dovednostech. Jedná se o kupu starostí a práce. Faktická hodnota koně je asi cca 10 tis výkupní cena jatek, nebo mínus cca 10 tis náklady na utracení a odvoz kafilerií, takže nic co by mohlo vzbuzovat závist.

Současné zaměstnání navštěvuji proto, že výplata 13 až 15 tisíc zatím chodí pravidelně každý měsíc a rodinu naštěstí uživí manžel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 3. května 2017 v 11:48 | Reagovat

Takový realistický životopis, odraz současné doby.....

2 Jitka Jitka | 4. května 2017 v 14:15 | Reagovat

Jenže se obávám, že tvůrci této doby to nestráví a odnese to opět jen jedinec, který napsal pravdu o tom, že nekrade a přesto dokáže žít spokojený život.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.